• Adres

    Fahrettin Kerim Gökay Cad.
    No:206, Kadıköy/İstanbul

  • Telefon

    (0216) 565 14 87

Neden Seyahat Sağlık Sigotası?

  • Anasayfa
  • /
  • Neden Seyahat Sağlık Sigotası?
8Şubat
Neden Seyahat Sağlık Sigotası?

Seyahat sigortası hastalık, kaza, bagaj kaybolması, uçuş iptali gibi yolculuk risklerini ekonomik açıdan güvence altına alan sigorta türüdür. Kafanızın rahat, bütçenizin zarar görmediği bir seyahat planının güvencesini sunan önemli bir poliçedir.Standart bir seyahat poliçesinde sunulan teminatlar şu şekildedir.


Tıbbi Bilgi ve Danışmanlık

Sigortalının karşılaştığı acil olan veya olmayan her türlü sağlık problemi ile ilgili olarak bilgi verilir. Doktor, uzman doktor, diş hekimi, hastane, teşhis merkezleri, eczane ve nöbetçi eczane isimleri, adresleri ve telefon numaraları bildirilir.


Ayakta ve Yatarak (Hastanede) Tıbbi Tedavi Teminatı

Sigortalının, seyahati esnasında aniden hastalanması veya yaralanması durumunda ayakta tedavi ve hastane, ameliyat ve tedavi masrafları ile, ilgili doktorun yazdığı ilaçların masrafları limitler dahilinde ödenecektir.

 

Sigortalının Tıbbi Nedenlerle Nakli veya Seyahati

Sigortalının ani hastalığı veya yaralanması ve 24 saat içinde müdahale edilmezse sigortalının hayatını tehlikeye sokacak durumlarda sigortalıyı ambulans veya refakatçi doktor ve bir nakil aracıyla uygun olan en yakın tıbbi merkeze veya bir tıbbi merkezden diğerine veya taburcu olduktan sonra Daimî İkametgaha nakli için gerekli tüm giderleri karşılamayı taahhüt eder.

 

Sigortalının Vefatı Halinde Cenazenin Tıbbi Şartlara Uygun Olarak Nakli

Sigortalının yurt dışında seyahatte iken vefatı durumunda; cenazenin daimî ikamet adresine naklinin organizasyonu için tüm gerekli tedbirleri alır ve uluslararası tıbbi şartlara uygun taşıma için gereken tabut ile Türkiye’deki defin yerine naklini üstlenir.

 

DETAYLI BİLGİ İÇİN…

“ULUSOY SİGORTA”

Whatsapp Üzerinden Anında Teklif Alın