Neden Sigorta Yapılmalı?

Neden Sigorta Yapılmalı?

Neden Sigorta Yapılmalı?

Günümüz dünyasında artan hareketlilik, teknolojik gelişmeler, seyahatler, yeni iş imkanlarıyla birlikte hayatımızda korumamız gereken pek çok farklı ögeler oluşmaya başladı. Yıllarca çalışıp aldığımız ev, araba, ya da belki bir cep telefonu bile başlarına bir zararın gelmesini istemeyeceğimiz şeylere dönüştü. Yenisini almak ise gün geçtikçe zorlaşmaya başladı tabii. İşte bu gibi durumlarda Sigorta yaptırmak, belki ilk bakışta gereksiz gibi gözükse de, sizi hayattaki pek çok masraftan kurtarabilir. Geçim sıkıntısı, ekonomik ihtiyaçların yanında bir de beklenmedik bir anda yıllarca emek verip aldığınız eşyalara gelen zarar, ya da belki de sağlığınıza gelen bir zarar sonucunda bütçeniz derinden sarsılabilir. Bu yüzden, Sigorta yaptırmak sırtınızı yaslayabileceğiniz bir güven kapısı oluşturur. Daha rahat, huzurlu bir yaşam sürersiniz.

Arabanızı korumak için kasko sigortası, evinizi korumak için konut sigortası, sağlığınız için özel sağlık sigortaları, depreme karşı DASK, trafikte karşı tarafa verebileceğiniz zararın karşılanması için trafik sigortası, elektronik eşya, cep telefonu, karavan ve bunun gibi spesifik ihtiyaçlarınıza yönelik de olmak üzere hayattaki risklere karşı pek çok sigorta çeşidi mevcuttur. Belki günlük hayatımızda “her gün” bir risk ile karşılaşmıyoruz ancak “bir gün” karşılaşabileceğimiz risk, karşılaşmadığımız günlerin mutluluğunu alıp götürebilir. Her günün mutlu ve riskten uzak geçeceğinin garantisini kim verebilir?  İşte bu yüzden hayatımızla kumar oynamak yerine, sigorta yaptırmak daha iyidir.

Sigorta Yaptırdığınızda Elde Edeceğiniz Kazançlar

  • Bir kaza ile karşılaşmadan sigortanızı yaptırdığınızda içiniz rahat olur. Kötü bir durumda “Sigortam halleder.” Diyebilirsiniz.
  • Bir kaza sonucunda manevi üzüntünün yanı sıra bir de maddi sıkıntılarla uğraşmak zorunda kalmazsınız. Zaten zor olan bu süreci, maddi olarak sıkıntıya girerek hiç uğraşmak istemediğiniz işlerle uğraşırken geçirmezsiniz.
  • Başkalarının sebep olduğu kazalardan korunmuş olursunuz. Örneğin aracınız park halindeyken bile zarar görebilir. Bu gibi durumlarda durduk yere zararı size masraf çıkmaz.
  • Bireysel emeklilik gibi sigorta ürünlerini yaptırdığınızda gelecekte emekli maaşınızın yanında ek maaş da elde edebilirsiniz. Böylece emeklilik yıllarınız daha rahat geçer.
  • Ailenize özel sağlık sigortası yaptırarak onların da sağlığını güvence altına alabilirsiniz.

 

Sigorta yaptırmanın bu ve bunun gibi pek çok faydası vardır. Siz de sigortanızı yaptırın, savunmasız kalmayın. En uygun sigorta fiyatlarına bizi arayarak ulaşabilir, ya da sitemizde yer alan “Teklif Al” seçeneği ile bizden teklif alabilirsiniz. Ulusoy Sigorta olarak daima yanınızdayız.
 
Bu Yazıyı Paylaş:

Facebook Twitter Linkedin Reddit Tumblr

×  WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıklayın veya bize info@ulusoysigorta.com.tr adresine bir e-posta gönderin.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?