Sigorta Acenteleri Neden Tercih Edilir?

  • Anasayfa
  • Sigorta Acenteleri Neden Tercih Edilir?
Sigorta Acenteleri Neden Tercih Edilir?

Sigorta Acenteleri Neden Tercih Edilir?

Sigorta acentesi bir veya birden çok sigorta şirketine belirli kurallar dahilinde bağlı olan temsilci kuruluştur. Sigorta acentesi, bağlı olduğu sigorta şirketinin ürünlerinin tanıtımını, pazarlamasını yapar. Kurallar ve yetkisi dahilinde poliçe kesebilir.

Peki neden sigorta şirketleri yerine sigorta acenteleri tercih edilir? Araya bir aracı sokmanın önemi veya anlamı nedir? Sigorta acenteleri neden aracı olur?

  • Öncelikli olarak sigorta acentesi, müşterileriyle birebir diyalog halindedir. Acenteliğin birinci kuralı, müşterilere gösterilen değer ile ölçülür. Müşteri ve acente arasındaki güven bu anlamda oldukça önemlidir.
  • Sigorta acentesi çalışanı, sigortalının ulaşabileceği gerçek bir kişidir. Sigortalılar, sigorta işlemleri, tahsilatları ve hasarları sırasında veya sonrasında birebir kendileriyle ilgilenecek birini ararlar. Sigorta Acentesi, riskin tespiti, değerlendirilmesi, poliçeleştirme, tahsilat takibi, hasar işlemleri gibi bir sigortalının ihtiyaç duyabileceği her tür işlemde sigortacıya birebir hizmet vererek ona yardımcı olur.
  • Sigorta acentesinin asıl amacı sigorta şirketinin pazarlamasını yapmak ve aradan çekilmek değil, sigortalı ile ilgilenerek onların yaşamlarını daha kaliteli hale getirmektir.
  • Sigorta Acentesi için müşteri memnuniyeti en önemli önceliktir. Hizmetin kalitesi ve iletişim sigorta acentesini ön plana çıkaran değerlerdir.
  • Sigorta acenteleri, müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda onlara en uygun olan sigorta ürününü seçmelerinde yardımcı olurlar ve onların sigorta poliçelerini hazırlarlar.
  • Sigorta acenteleri hizmet vermiş olduğu ürünler hakkında bilgi ve eğitim sahibidirler.

Ulusoy Sigorta Aracılık Hizmetleri olarak biz de bir sigorta acentesinde önemli olan değerlerin ne olduğunu biliyor, 1970’ten beri kaliteli hizmetimizle sizin yanınızda olmaya gayret gösteriyoruz. Sizlerin ihtiyacına göre, sizlerle birebir diyalog halinde olarak sorunlarınıza çözümler getiriyoruz. Sigorta konusunda detaylı bilgi için bizi arayabilir, WhatsApp hattımızdan bizlere ulaşabilir ya da sitemizde yer alan “Teklif al” kısmından teklif alabilirsiniz.
Bu Yazıyı Paylaş:

Facebook Twitter Linkedin Reddit Tumblr

×  WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıklayın veya bize info@ulusoysigorta.com.tr adresine bir e-posta gönderin.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?