TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI HAKKINDA MERAK EDİLENLER || FİYATLAR NELER?

 • Anasayfa
 • TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI HAKKINDA MERAK EDİLENLER || FİYATLAR NELER?
TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI HAKKINDA MERAK EDİLENLER || FİYATLAR NELER?

TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI HAKKINDA MERAK EDİLENLER || FİYATLAR NELER?

 • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası hali hazırda Sosyal Güvenlik Kurumuna (SGK) bağlı olarak sigortalı olan kişilerin, SGK anlaşmalı özel hastanelerde ekstra bir ücret ödemeden muayene, tahlil ve tedavi hizmetini almasını sağlayan poliçedir.

SGK’nın sunduğu sağlık hizmeti özel hastanelerde her durumu karşılamayabilir. Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına sahip olarak daha ciddi sağlık durumlarında SGK ile anlaşmalı hastanelerde ciddi bir miktarda ücret ödemenizin önüne geçilir. Kısacası Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (TSS) hem ayakta hem de yatarak tedavilerde SGK’nın karşıladığı miktarın üstünde çıkan ücretleri karşılar. Böylece sizin cebinizden ekstra bir ücret çıkmaz.

 • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Bu sigorta türü tahlil, muayene, tetkik ve küçük cerrahi müdaheleler gibi ayakta tedavi hizmetleriyle birlikte oda, refakatçi, yemek, diyaliz ve buna benzer yatarak tedavi hizmetlerini kapsar. Ayrıca sizin tercihinize göre Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının kapsadığı durumlar değişip, daha kapsamlı bir hale getirilebilir. Örneğin sürekli hastaneye gitmenizi gerektiren bir durum varsa bu durumu poliçenize ekletip Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından yararlanma seviyenizi daha da arttırabilirsiniz. Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına ekleyebileceğiniz poliçeler ve ek teminatlarla ilgili bilgi almak için bizlere danışabilirsiniz.

 •  Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsamaz?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının kapsadığı pek çok durum vardır. Ancak bunların yanında kapsam dışı olan durumlar da merak edilebilir. Sigorta yaptırmak isteyen kişi de hali hazırda bir hastalık durumu varsa mevcut hastalık teminat dışı kalır. Eğer sigorta yaptıran kişinin SGK sigortası aktif değilse Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yine kapsam dışı kalır. Ayrıca bütün ilaç masrafları Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı dışındadır.

 • Tamamlayıcı Sağlık Sigortasını Kimler Yaptırabilir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasını SGK’ya bağlı işçi, bağ-kurlu, memur gibi devletin sosyal güvenlik hizmeti altında olan bütün çalışanlar tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilirler. Eğer SGK kapsamında bir sigortaya sahip değilseniz Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından yararlanma hakkınız bulunmaz. Bunun yerine Özel Sağlık Sigortası yaptırabilirsiniz. Özel Sağlık Sigortasında SGK’lı olma şartı aranmaz. Bunun yerine 60 yaşından küçük olmanız yeterlidir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası bireyseldir. Yani SGK çalışanıysanız ve aileniz için de tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak istiyorsanız eşiniz ve çocuklarınız için ayrı ayrı prim ödemek durumundasınız. Bu poliçede SGK gibi sadece babanın sigortası, bütün aileyi güvence altına almamaktadır. Ancak sigorta şirketleri ailelere bu konuda avantajlı ve değerlendirilebilir seçenekler sunar. Bununla beraber kurumlarda kendi çalışanları için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırabilir.

 • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Hastanelerde Geçiyor?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, temel olarak Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sağladığı sigorta desteğinin üstünü tamamladığı için yalnızca büyük şehirlerdeki büyük hastanelerde değil SGK’nın ülke genelinde anlaşmalı olduğu bütün hastanelerde geçerlidir. SGK’nın anlaşmasının bulunmadığı hastanelerde ise bu sigortadan yararlanmanız mümkün değildir. Türkiye genelinde SGK’nın anlaşmalı olduğu birçok hastane vardır. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sayesinde bu hastanelerde ayakta veya yatarak tedavi görebilirsiniz. Anlaşmalı kurumlar ise Sigorta şirketine göre farklılık gösterebilir.

 • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Korona Virüsü Kapsar mı?

Korona virüs salgını öncesinde Tamamlayıcı Sağlık Sigortası salgın hastalıkları kapsamıyordu. Ancak 2020 Mart ayı itibariyle sigorta şirketlerinin ortak kararı sonucunda korona virüs salgını Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kapsamına dahil edildi.

 • Korona virüs Tedavi Hizmeti Özel Hastanelerde de Geçerli mi?

Eğer bir sigorta şirketinden Tamamlayıcı Sağlık Sigortası hizmeti alıyorsanız korona virüs durumunda da bütün anlaşmalı özel hastanelerde sigorta kapsamında tedavi görme imkanınız vardır. Korona virüs konusunda insanlara oldukça faydalı hizmetler veren Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçeleri sayesinde Mart ayından beri binlerce sigortalı hasta, özel hastanelerde Covid-19 tedavisi gördü ve sigorta şirketleri bu hastaların yaklaşık kişi başı 8-10 bin arasında değişen tedavi masraflarını iade etti.

 • Ameliyatlar Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına Dahil mi?

Tamamlayıcı sağlık sigortasında ayakta ve yatarak tedavi giderleri karşılanır. Ancak ayakta tedavi hizmetinde belirli bir limit vardır ve sigorta şirketleri farklı limitler belirlemektedir. Ameliyat ise en önemli yatarak tedavi hizmetlerinden biri olarak limitsiz karşılanır. Ameliyat gibi hastanede yatarak tedavi gerektiren durumların giderleri ve kemoterapi, radyoterapi gibi tedaviler bu kapsamda sigorta şirketi tarafından karşılanır. Bunlarla birlikte tedavisine evde devam edilen hastanın bakım giderleri, suni uzuv ve tıbbi malzemeler de poliçede belirtilen limitler dahilindedir.

 • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları Nelerdir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası için ödenecek olan sigorta prim bedelleri yaşadığınız şehre, cinsiyetinize, yaşınıza ve sigorta hizmetinden yararlandığınız şirketlere göre değişkenlik gösterir. Bununla birlikte poliçenize dahil etmek istediğiniz ek teminatlar da sigorta hizmetinin fiyatını etkilemektedir. Ayrıca bireysel olarak ya da bütün aile bireyleriniz için tercih edeceğiniz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası fiyatları değişkenlik gösterebilir. Bu sebeple Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile ilgili kesin bir fiyat vermek mümkün değildir. Bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun Tamamlayıcı Sağlık Sigortası fiyat teklifleri için 444 4 629 numaralı telefondan veya BURAYA tıklayarak ulaşacağınız sitemizde yer alan teklif formundan fiyat teklifi alabilirsiniz. Ulusoy Sigorta olarak size en uygun sigortayı seçebilmek için her zaman yanınızdayız.
Bu Yazıyı Paylaş:

Facebook Twitter Linkedin Reddit Tumblr

×  WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıklayın veya bize info@ulusoysigorta.com.tr adresine bir e-posta gönderin.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?